BASIN

GESİFED’in şehit savcı bildirisi.

01.04.2015  
YARGI MENSUBU Sayın Mehmet Selim KİRAZ'ın şehit edilmesi, milletimizi tedirgin etmiş ve yasa boğmuştur.  
 
Gerek siyasi iktidar, gerek yöneticilerimiz, gerekse emniyet güçleri tarafından, bu olayın, hiç bir önyargıya kapılmaksızın ve hiç kimseye işaret edilmeksizin, tüm yönleriyle bir an evvel araştırılmasını, olay anının irdelenmesini bekliyoruz.  
 
Avrupa'nın en büyük Adalet Sarayına silah sokulabilmesine meydan veren görevli ve sorumluların hesap vermesini ve bunun bir an evvel tecelli etmesini bekliyoruz. 
 
Sayın Savcının hayatını kaybetmesine neden olan baskının ve ardından gelen operasyonun titizlikle irdelenmesini, kamuoyuna ivedilikle anlatılmasını talep ediyoruz.  
 
Olayın hiç bir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde açıklığa kavuşturulması gerektiğini düşünüyoruz.  
 
Hükümetimizin, infial halinde olan vatandaşlarına durumu şeffaflıkla izah etmesini diliyor, muhalefetin de bu olayı herhangi bir siyasi çekişmeye malzeme yapmaksızın aydınlatılması yönündeki katkılarını esirgemeden koymasını bekliyoruz.  
 
İnsanlık baskılar-baskınlarla değil, demokrasi- düşünce ve ifade özgürlüğü ve illa ki bağımsız yargıyla gelişebilecektir. Bağımsız yargının aldığı yarada akan kan, sadece şehidin kanı değil önce yargının ve sonra da tüm milletin kanıdır.  
 
GÜNEY EGE SANAYİCİ VE İŞADAMLARI FEDERASYONU'na bağlı tüm dernekler, acıyı - gerginliği - tedirginliği hissederek, yukarıdaki duygu-düşünce ve taleplerini ifade etmektedir.  
 
Şehidimize Allahtan Rahmet, Ailesine - Yargı Camiasına ve Milletimize başsağlığı diliyoruz.  
 
GÜNEY EGE SANAYİCİ VE İŞADAMLARI FEDERASYONU  
Yön.Krl.Bşk.  
Gültekin Okay SALGAR

< Geri


GESİFED Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu
Kınıklı Mah. Ulus Cad. Yürekten Apt. No:125/1 Pamukkale / DENİZLİ / TÜRKİYE
Tel: (258) 212 80 97
Faks: (258) 213 87 84
info@gesifed.org.tr | www.gesifed.org.tr

Bizi Takip Edin :