FAALİYETLER

Girişimim Geleceğim

GESİFED'in hazırladığı ve Bakanlığa sunduğu “GİRİŞİMİM GELECEĞİM ” isimli proje'nin İçişleri Bakanığı’nca desteklenmesinin uygun görülmesi üzerine, GESİFED ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan 28.08.2015 tarihli protokol gereğince, proje hazırlıkları için düğmeye basıldı. 
 
Bu projenin amacı; Denizli-Aydın ve Muğla’nın sahip olduğu sanayi birikiminin sürdürülebilir girişimcilik ve destek mekanizmaları aracılığı ile genç girişimcilere aktarılması ve bu yol ile genç girişimciliğinin gelişmesine katkıda bulunmaktır. 
Proje aşama aşama ilerleyecek olup, proje kapsamındaki faaliyetler arasında yer alan Girişimcilik eğitimi konusunda video ve eğitim içerikleri tamamlanmıştır, şu anda Girişimcilik e-öğrenme ve Deneyim Paylaşımı Portalı kurulması çalışmaları sürdürülmektedir. Önümüzdeki günlerde “GÜNEY EGE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ” açılışı yapılacaktır. Merkezin açılışı ile birlikte, federasyonumuzca genç girişimcilere mentörlük ve rol modellik yapacak sanayici ve işinsanlarından mütevellit bir Mentor Havuzu oluşturulacaktır. Bu “Girişimcilik Merkezi” aracılığı İle Girişimci- Mentor Eşleştirmeleri sağlanacak ve nihayet projenin sonunda “Güney Ege Girişimcilik Zirvesi Organizasyonu’nun gerçekleştirilecektir.  
Projenin hedef kitlesi; Denizli-Aydın-Muğla’da üniversite mezunu veya 1 yıl içinde mezun olabilecek 20-35 yaş arası kadın ve erkekler ile ülkemizde girişimcilik eğitiminden faydalanmak isteyen 20-35 yaş arası genç girişimcilerdir. 
Projenin sonuna doğru gerçekleştirilecek olan Güney Ege Girişimcilik Zirvesi organizasyonu ile Denizli-Aydın-Muğla’da yani Güney Ege Bölgesi’nde girişimciliğin gelişmesi ve “genç istihdamı-sanayi” ilişkisinin öneminin vurgulanması amaçlanmaktadır. 
 
Genç girişimcilere, fikir aşamasından iş kurulumu sürecine kadar, finansal kaynaklara ulaşma, iş süreçleri tasarımı, iş modeli geliştirme gibi konularda bilgi verilmesi ve onların seçtikleri alandaki mentorlara yönlendirilmelerini sağlayacak “Girişimcilik Merkezi”nin Pamukkale Üniversitesi yerleşkesi içinde bulunan Teknokent içerisinde kurulmasına karar verilmiştir.  
 
 
 
 

< Geri


GESİFED Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu
Kınıklı Mah. Ulus Cad. Yürekten Apt. No:125/1 Pamukkale / DENİZLİ / TÜRKİYE
Tel: (258) 212 80 97
Faks: (258) 213 87 84
info@gesifed.org.tr | www.gesifed.org.tr

Bizi Takip Edin :