FAALİYETLER

Girişimciler ile Sanayiciler Pamukkale Teknokent’te Buluştu!

Pamukkale Teknokent/Pamukkale TTO Ön Kuluçka Ofisi faaliyetleri kapsamında TİM-TEB Girişim Evi iş birliği ile yürütülen Let’s Up programı mezunlarından seçilen 5 girişimci, 13.04.2017 tarihinde Güney Ege Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GESİFED) Yönetim Kurulu ve üye işadamları ile bir araya gelip sunumlarını gerçekleştirdiler.  
 
Girişimciler, GESİFED’in gerçekleştirdiği “Girişimim Geleceğim” projesi kapsamında oluşturduğu Mentör Akademi bünyesinde bulunan sanayici ve işadamları ile iş fikirlerini ve iş modellerini paylaşma fırsatı yakaladılar. 
 
GESİFED Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Okay Salgar gerçekleştirdiği açılış konuşmasında Üniversite öğrencilerinin yenilik yapmak için atılımda bulunmasının umut ve gurur verici olduğunu ve girişimciliğin önemini vurguladı. Tecrübe sahibi iş insanlarının deneyimlerini ve bilgilerini aktarabileceği bir platformun bulunmasından duyduğu memnuniyeti ve bu buluşmaların devamlılığının olması gerektiğini belirtti. 
Etkinliğe; Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat KEÇECİ, Pamukkale Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Necip ATAR, GESİFED Yön. Krl. Bşk. Gültekin Okay SALGAR ve Yönetim Kurulu Üyeleri, DEGİAD Yön. Krl. Bşk. Melek SÖZKESEN ile aralarında Mehmet Salih BAŞÖZ, Nihat KÖMÜRCÜOĞLU, Onur ERİKOĞLU, Hasan KOCABAY, Mehmet CİLLOV gibi isimlerin yer aldığı sanayiciler ve işadamları katıldı. 
 
Program Hakkında Bilgi 
 
Pamukkale Teknokent Ön Kuluçka Ofisi faaliyetleri kapsamında TİM-TEB Girişim Evi mentörleri tarafından verilen eğitimler ile yürütülen LET’S UP programı üniversiteli gençleri, girişimcilik ekosistemine hazırlamaktadır. 
Geleceğin girişimcileri olmak isteyen üniversite öğrencileri, kendileri için özel olarak oluşturulan bu program sayesinde girişimcilik ekosistemi hakkında bilgi almakta, iş planı ve işletme yönetimi kavramlarıyla tanışarak fikir/proje üretme, yönetme ve ticarileştirme deneyimi kazanmaktadır. Let’s Up Programı 6 hafta’lık bir programdır. 33 iş fikrinin kabul edilmesi ile başlayan program, düzenli katılım sağlayan 20 iş fikri ile devam etmiştir. Programın sonunda gerçekleşmesi planlanan proje sunumları için 20 iş fikrinden başarılı 5 iş fikri Demoday Etkinliği kapsamında sanayici ve işadamları ile buluşturulmuştur. < Geri


GESİFED Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu
Kınıklı Mah. Ulus Cad. Yürekten Apt. No:125/1 Pamukkale / DENİZLİ / TÜRKİYE
Tel: (258) 212 80 97
Faks: (258) 213 87 84
info@gesifed.org.tr | www.gesifed.org.tr

Bizi Takip Edin :